1 2 3

Mozart, Schubert, Laduver és ZENE

Mozarttal, Schuberttel és közönségdíjas, saját szólistájával ünnepli a zene világnapját a Pannon Filharmonikusok.

 

ZENE & VILÁG
   A zene a legkiterjedtebb művészete a civilizációnak. Sőt, a zene alighanem megelőzi azt. Kultúránk jókora szelete ritmus és dallam sokszínű egységére épül. A zenének a világ minden pontján van múltja, története, örök érvényű szerepe, és van ereje.
   A zene mítosz és legenda. Tradíció és hagyomány. Fonál a múlthoz és út a jövőbe. Elvetett mag és mélyben eredő gyökér. A zene kifejező erő és burok. Szükséglet és táplálék. Válasz és üzenet. A zene kapocs a világnak önmagához.
   Október 1-je a zene világnapja. E dátum 1975-ben Yehudi Menuhin, amerikai karmester és hegedűművész kezdeményezése nyomán kapott ünnepi rangot. Méltó alkalom arra, hogy fejet hajtsunk a zeneművészet legnagyobb alakjai előtt, és egyben felidézzük a világ – folyamatosan gyarapodó − zenei gazdagságát. 
 

HAGYOMÁNYOK & HALHATATLANOK
   A zene napját a Pannon Filharmonikusok hagyományosan díszhangversennyel köszönti. 2013. október 1-jén, 19 órai kezdettel a Kodály Központban Mozart és Schubert művei szólalnak meg.
Mindkét szerző páratlan iskolapéldája a zenei sokszínűségnek. A hangversenyen Mozart Varázsfuvolájának Nyitánya után a zeneszerző utolsó befejezett hangszeres műve, az A-dúr klarinétverseny és Schubert utolsó befejezett szimfóniája, a IX. „Nagy C-dúr’ szimfónia dallamai töltik majd be a koncerttermet. Mindkettő utolsó helyen szerepel az életműben, ám az elsők között a világ zeneműveinek sorában.
 

KLARINÉT & KIVÁLÓSÁG
A Zene világnapja a halhatatlan zeneszerzők és örökérvényű zeneműveik megidézése mellett a tolmácsolásukban maradandót alkotó kiváló muzsikusok bemutatkozásának is teret ad. Ilyen kiválóság például az est szólistájaként színpadra lépő Laduver Mihály is, a Pannon Filharmonikusok klarinétművésze, akit 2012-ben a zenekar közönsége kedvenc muzsikusának választott meg, nem kisebb érdemként 2013-ban ő nyerte el Az év zenekari művésze címet. 
Laduver Miháy zenei pályája Mohácson indult, majd a Pécsi Művészeti Szakközépiskolában folytatódott, egykori iskolájának ma már tanára. A Liszt Ferenc Zeneakadémia klarinétművész szakán Szatmári Zsolt professzor irányításával ért kiváló muzsikussá. Tehetségét ajándékba kapta, tudását azonban Michel Arrignon, Jermoe Julien Laferriere, Varga Gábor, Kovács Béla, Dittrich Tibor kurzusain tökéletesítette. A Pannon Filharmonikusok 2003 óta büszke klarinétjátékára.
A koncerten Kovács János, a Magyar Állami Operaház Liszt- és Kossuth-díjas karmestere dirigálja a zenekart.

A koncertre jegyek még kaphatók a Kodály Központ jegypénztárában vagy a jegymester.hu weboldalon, ide kattintva.

Vissza

Hírlevél
feliratkozás

Kapcsolat

jegypénztár

A Kodály Központ Jegypénztára

7622 Pécs,
Breuer Marcell sétány 4.
+36 72 500 300
jegypenztar@pfz.hu

Nyitvatartás
H–Cs: 10.00–18.00
P: 10.00–18.00
Szo–V: zárva, nyitás csak rendezvény esetén annak kezdete előtt másfél órával

cím

A Pannon Filharmonikusok székháza és próbaterme

7622 Pécs,
Breuer Marcell sétány 4.
közönség

Közönség
kapcsolat

Potyondi Linda
értékesítési menedzser
potyondi.linda@pfz.hu 
+36 30 866 2310

info

Sajtó
kapcsolat

Szabó Csilla
kommunikációs menedzser
press@pfz.hu
+36 30 222 7992